I realy love this machine

I realy love this machine! 😊👌🏻

One comment

Vibrators
May 30, 2019
I know that there are several reasons for baking one s own bread: Improved taste. Control of ingredients. Cost savings. Creative satisfaction. I m considering getting a bread machine if I can score one at a very good price. I trust that the home-made machine-made bread is tastier than the typical store-bought loaf. However that could drive up the consumption of bead, off-setting any money that might be saved by making instead of buying bread. Has anyone calculated the money saved? Obviously return on investment depends on the price of the bread machine. But what is your calculated cost per loaf?
Reply

Leave a Reply

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *